Попередження нещасних випадків та аварійних ситуацій під час використання газу в побуті – один із пріоритетних напрямків діяльності Держпраці

Протягом 2017-2018 років на території Полтавщини сталося три випадки, що пов’язані з використанням газу в побуті. Як наслідок – постраждало семеро людей, двоє з них загинули. Аналіз матеріалів розслідування аварій, які сталися під час використання газу в побуті, засвідчив, що головними причинами трагедій стали: порушення абонентами умов безпечної експлуатації газових приладів; несправність та невідповідність вимогам нормативних актів систем димовідведення та вентиляції; неякісне, несвоєчасне технічне обслуговування газового обладнання, у тому числі автоматики безпеки газових приладів; самовільне встановлення абонентом газових приладів (проточний газовий водонагрівач “Аміна” без відводу продуктів згорання в димохід).

 З метою посилення нагляду за безпечним використанням газу  побуті Управління Держпраці у Полтавській області звернулось до керівників спеціалізованих підприємств газового господарства (ПАТ “Полтавагаз”, “Гадячгаз”, “Кременчукгаз”, “Лубнигаз”) з рекомендацією посилити відомчий контроль за виконанням ремонтів та обстежень димових і вентиляційних каналів (ДВК)  житлових та громадських будинків працівниками спеціалізованих підприємств. А задля більш якісного контролю за виконанням зазначених робіт керівникам спеціалізованих підприємств було наголошено на необхідності проведення позачергового навчання та інструктажів працівників виробничих служб.

Окрім цього,  посадові особи Управління брали участь в спільних з представниками органів виконавчої влади перевірках підприємств-власників житлових фондів. Під час обстежень особливу увагу фахівці звертали на технічний стан ДВК житлових багатоквартирних будинків, їх оголовків, забезпечення проведення своєчасного, якісного та в повному обсязі технічного обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання, виявлення та запобігання несанкціонованих підключень до системи газопостачання. За результатами проведених перевірок фахівці дійшли висновку, що керівники зазначених підприємств не в повній мірі забезпечили перевірку і прочищення ДВК у житлових будинках, ремонт їх оголовків, виконання герметизації вводів  і випусків інженерних мереж у підвальні та цокольні приміщення.

Також Управлінням було ініційовано проведення засідань комісій з безпеки життєдіяльності населення у 18-ти  районах області, під час яких було розглянуто питання безпеки використання газу в побуті та наголошено на необхідності посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення у цьому напрямку. За участю представників власників та балансоутримувачів житла, організацій, що виконують роботи з технічного обстеження та ремонту ДВК проведені семінари та наради.

За рекомендаціями фахівців Управління Держпраці у Полтавській області працівники СПГГ області систематично проводять роз’яснювальну роботу серед населення на радіо, телебаченні, місцевих інтернет-агенціях щодо безпечного користування газовими приладами та необхідність підтримання внутрішньобудинкових систем газопостачання у робочому стані. Крім того, наразі Управління  розпочинає масштабну інформаційно-роз’яснювальну кампанію з безпечного користування газом у побуті серед учнів шкіл та студентів вищих навчальних закладів області.