На Полтавщині триває цикл семінарів щодо профілактики виробничого травматизму та зменшення кількості випадків травмування працівників під час виконання робіт на висоті

Днями фахівці Управління Держпраці у Полтавській області провели семінар для інженерно-технічних та  електротехнічних працівників  ПрАТ “Армапром”. 

Під час зустрічі з працівниками товариства спеціалісти проаналізували стан виробничого травматизму на підприємствах Полтавщини, розглянули причини та обставини нещасних випадків та наголосили на необхідності проведення заходів дотримання  безпеки  під час виконання робіт і експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки.

У зв’язку зі збільшенням кількості випадків  травмування працівників під час виконання робіт на висоті, особливу увагу фахівці приділили питанням додержання вимог законодавства у сфері охорони праці під час організації та виконання робіт на висоті, які проводяться на підприємстві під час експлуатації та обслуговування  електроустановок напругою до і вище 1000 В, а також їх утримання  у  безпечному   технічному  стані. Наглядовці наголосили  на необхідності дотримання працівниками підприємства технологій виконання робіт та інших нормативно-правових документів з питань охорони праці, звернули увагу на недопущенні до роботи осіб, які не пройшли медичних оглядів, інструктажів та не мають відповідних посвідчень.

Нагадаємо, що за 10 місяців поточного року на підприємствах України під час виконання робіт на висоті травмовано 194 працівників, з них – 77 смертельно. Нещасні випадки зафіксовано зокрема у сферах: 

  • сільське господарство та СКС – 61 випадок, у т.ч. 18 – смертельно;
  • будівництво та промисловість будівельних матеріалів – 44 випадків, у т.ч. 25 – смертельно;
  • машинобудування та металургійна промисловість – 29 випадків, 11 з них – смертельні;
  • енергетика та ЖКГ – 16 випадків, у т.ч. 7 – смертельно.

З метою профілактики виробничого травматизму та зменшення кількості випадків травмування  працівників під час виконання робіт на висоті наразі на підприємствах Полтавщини триває інформаційно-роз’яснювальна робота, яка спрямована на додержання роботодавцями та працівниками вимог законодавства у сфері охорони праці під час організації та виконання вищезазначених робіт.