У Полтаві відбувся семінар “Правові підстави та порядок реєстрацій технологічних транспортних засобів та декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці”

Організатор  заходу – Управління Держпраці у Полтавській області. У роботі семінару взяли участь близько 40 керівників підприємств, навчальних центрів з питань охорони праці, експертно-технічних центрів, служб охорони праці, осіб, відповідальних за справний технічний стан та безпечну експлуатацію технологічних транспортних засобів та громадських інспекторів.

Семінар відкрила начальник відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Ірина Зоріна. Вона підкреслила, що актуальність зустрічі обумовлена необхідністю постійного удосконалення знань щодо правильності заповнення декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці та документації, що подається до Центру надання адміністративних послуг на реєстрацію, перереєстрацію, тимчасову реєстрацію та зняття з обліку технологічних транспортних засобів (ТТЗ).

Головний державний інспектор відділу Людмила Мокра нагадала присутнім, що дії щодо відомчої реєстрації ТТЗ здійснюються відповідно до Постанови Кабінету Міністрів №8, затвердженої від 06.01.2010 року «Порядок відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів» та Наказом Держгірпромнагляду України №9 від 27.01.2010 року затверджено «Порядок проведення державного технічного огляду великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів».  Інспектор звернула увагу слухачів на те, що нові підзаконні акти змушують власників ТТЗ все ж таки більш відповідально ставитись до їх технічного стану та безпечної експлуатації.

У своїй доповіді фахівець роз’яснила учасникам семінару, що саме передбачає Реєстрація ТТЗ, обговорено комплекс заходів та підстави для здійснення реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку ТТЗ. Також присутнім було продемонстровано зразки заповнення заяв на реєстрацію та зняття з обліку великотонажних та інших ТТЗ та наведені найпоширеніші причини відмов у реєстрації та переєстрації ТТЗ.

У зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 р. № 48 „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 725 і від 26 жовтня 2011 р. № 1107” головним державним інспекторомвідділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Тетяною Лебедин було проведено роз’яснювальну роботу та акцентовано увагу слухачів на якості заповнення затвердженої форми декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці. 

Запрошений на семінар експерт технічний з промислової безпеки ДП «Полтавський ЕТЦ» Віктор Лівшиць проінформував присутніх про роботу центру у напрямку проведення експертних обстежень, роз’яснив присутнім Правила охорони праці під час експлуатації навантажувачів та наголосив на важливості тісної співпраці ЕТЦ з Управлінням.

Наприкінці семінару його учасники мали змогу поспілкуватися з фахівцями Держпраці, обмінятися досвідом в обговоренні розглянутих питань. Спеціалісти Управління звернули увагу слухачів на тому, що Держпраці – це насамперед партнер, що передбачає свої повноваження й в інформаційно-роз’яснювальній роботі. Так, з огляду на великий обсяг інформації та необхідність обговорення надважливих питань, інспектори рекомендували присутнім звертатись до них за необхідності за роз’ясненнями та консультаціями.