Фахівці полтавського Управління Держпраці провели консультації з громадськістю щодо гарантій для працівників, зайнятих на роботах із шкідливими і важкими умовами праці

У заході взяли участь майже 100 профспілкових представників підприємств та профактиву Полтавської обласної організації профспілки “Машметал”. Мета зустрічі – залучення громадськості до участі у формуванні та реалізації державної політики щодо дотримання роботодавцями соціальних гарантій на ринку праці.

Під час семінару увагу присутніх було  акцентовано на питанні щодо порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, наголошено про участь представників виборного органу  первинної профспілкової організації підприємств в роботі атестаційної комісії з проведення атестації, розглянуто види пільг і компенсацій, які визначаються за її результатами, та порядок їх надання.

Крім того, до відома представників підприємств було доведено на умови, за яких визначається право на пенсію за віком на пільгових умовах, а саме: 

– наявність виробництва, професії, робіт або посад у Списках № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад  і показників, зайнятість у яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах,

– підтвердження шкідливих умов праці працівника безпосередньо на робочому місці за результатами атестації робочих місць за умовами праці;

– зайнятість працівника на цих роботах повний робочий день. Зазначено, що відсутність хоча б однієї з цих умов не дає права працівникові на пенсію за віком на пільгових умовах.

Також у ході заходу учасниками винесені на обговорення проблемні питання, які виникають при проведенні атестації та визначенні пільг і компенсацій за її результатами. Зокрема, було піднято питання про відсутність Переліку  робіт на важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці в галузі машинобудування та металообробці, за які встановлюється підвищена оплата праці, що передбачено  статтею 100 КЗпП України. 

Наприкінці семінару-навчання його учасники мали змогу поспілкуватися з фахівцями Держпраці, обмінятися досвідом та отримати відповіді на  поставлені запитання.