Фахівці полтавського Управління Держпраці провели семінар-нараду з представниками малих та середніх сільськогосподарських товаровиробників та структурних підрозділів райдержадміністрацій агропромислового розвитку

У роботі семінару-наради взяли участь  представники 53 підприємств та організацій області.

Головні державні інспектори відділу нагляду в агропромисловому комплексі, соціально–культурній сфері Управління Держпраці у Полтавській області Олександр Карчук та Олександр Шевченко проіфнформували присутніх про зміни в законодавстві з питань охорони праці та недопущення виробничого травматизму на сільськогосподарських підприємствах та навели приклади нещасних випадків, які сталися на товарномолочних фермах області.

Начальником відділу з питань експертизи умов праці Вікторією Полєновою доведено до відома присутніх зміни в законодавстві щодо соціальних гарантій працюючих, зайнятих у шкідливих умовах праці, а саме зміни до Списків №1 і 2, затверджених постановою КМУ від 24.06.2016 №461, які введені в дію з 01.01.2018 постановою КМУ від 04.07.2017 № 479 та зміни до постанови КМУ від 01.08.1992 № 442.

Під час заходу було зазначено, що відповідно до ст. 7 Закону України “Про охорону праці” працівники, зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, мають право на скорочення тривалості робочого часу, додаткову оплачувану відпустку, пільгову пенсію, оплату праці у підвищеному розмірі та інші пільги і компенсації, що надаються в порядку, визначеному законодавством. Пільги і компенсації визначаються за результатами атестації робочих місць за умовами праці, яка проводиться відповідно до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992р. № 442 та Методичних рекомендацій, затверджених постановою Міністерства праці України і Головним санітарним лікарем України від 01.09.92 р. № 41.

Крім того, фахівцями роз’яснено порядок надання пільг і компенсацій, які встановлюються колективним договором залежно від результатів атестації,  та надаються пропорційно фактично відпрацьованому часу, а також рекомендовано при проведенні атестації зазначати найменування професій і посад у відповідності зі штатним розписом та класифікатором професій ДК 003:2010.

Наприкінці зустрічі учасники семінару мали можливість поспілкуватися між собою та поставити запитання фахівцям. Спеціалісти Держпраці побажали присутнім у своїй роботи дотримуватися вимог законодавства, та проводити регулярні інформаційно-роз’яснювальні компанії.