Під час інспекційного відвідування одного із сільськогосподарських підприємств Полтавщини виявлено 21 працівника без належного оформлення трудових відносин

В ході проведення спеціального розслідування нещасного випадку, який стався наприкінці лютого на одному з підприємств області, та з метою захисту прав найманих працівників, фахівцями Управління Держпраці було здійснено інспекційне відвідування підприємства. 

Як результат, інспекторами було встановлено, що підприємством з 21 працівником укладено цивільно-правові договори. При здійсненні аналізу умов цивільно-правових договорів було зроблено висновок, що дані договори фактично є трудовими договорами, тобто керівництвом підприємства було  замасковано дійсні правовідносини між сторонами, внаслідок чого працівники втратили право на отримання прав та гарантій передбачених КЗпП України.  

За такий стан справ керівнику підприємства видано припис щодо усунення виявлених порушень, а також складено протокол по ч. 3 ст. 41 КУпАП.  Також до підприємства вжито заходів відповідно до вимог чинного законодавства.

Держпраці звертає увагу роботодавців на дотримання законодавства про працю та нагадує, що за одного найманого працівника без належного оформлення трудових відносин відповідно до ст. 265 КЗпП України передбачено штраф у сумі 111 тисяч 690 гривень.