На Полтавщині проведено семінар-нараду з питань безпечного виконання газонебезпечних робіт у колодязях

Організатори: Управління Держпраці у Полтавській області та КП “Полтававодоканал”. Актуальність семінару обумовлена необхідністю постійного удосконалення знань у відповідальних осіб з питань організації підготовки та безпечного виконання газонебезпечних робіт у колодязях.

До участі у роботі семінару-наради було запрошено представників близько 30 підприємств житлово-комунального господарства. Вступне слово було надано Сергію Щербаку, начальнику Управління Держпраці у Полтавській області. Він наголосив на важливості розгляду даного питання, адже під час виконання газонебезпечних робіт нерідко стаються трагедії, які можливо попередити. “Держпраці – це не тільки наглядовий орган, а й партнер, адже діяльність відомства передбачає повноваження в превентивній, профілактичній роботі”, – підкреслив керівник. 

З доповіддю виступив головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Володимир Яретик. Обговоривши організацію та проведення підготовки до виконання газонебезпечних робіт, учасники семінару переглянули учбовий фільм та мали змогу задати питання фахівцеві, поспілкуватися між собою, обмінятися досвідом.

Крім того, під час зустрічі увагу слухачів було звернуто й на питанні порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці. Начальник відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Полтавській області Вікторія Полєнова ознайомила присутніх зі змінами у законодавстві щодо соціальних гарантій працюючим, зайнятим у шкідливих умовах праці, роз’яснила їх право на пільги та компенсації.

Також, до відома учасників семінару доведено й зміни до Порядку отримання, продовження, переоформлення, анулювання документів дозвільного характеру. Начальник відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Ірина Зоріна зазначила, що удосконалений Порядок передбачає скорочення переліку робіт підвищеної небезпеки, машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, що потребують наявності дозволу або експлуатуються на підставі декларації та повідомила присутнім про внесені до Порядку зміни.

З огляду на великий обсяг інформації та необхідність обговорення надважливих питань з охорони праці, учасники семінару запропонували фахівцям зустрічатися частіше.