Фахівці полтавського Управління  Держпраці в рамках превентивних заходів провели ряд зустрічей з представниками роботодавців області

22 лютого на базі Полтавської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятостi проведено семінар для представників роботодавців на тему “Атестація робочих місць за умовами праці. Порядок надання пільг та компенсацій працівникам за роботу зі шкідливими умовами праці та за особливий характер праці”. Мета заходу – регулювання відносин між роботодавцем та працівниками у галузі реалізації прав на здорові і безпечні умови праці, уникнення порушень законодавства про працю під час надання працівникам пільг та компенсацій. У роботі семінару взяли участь представники 15 підприємств, які займаються різними видами діяльності (лісове господарство, будівництво, ресторанно-готельний бізнес, виробництво харчової продукції та трикотажних виробів, фармація, установи з охоронної діяльності, виконання покарань та надання послуг з освітлення).

23 лютого фахівці Держпраці провели практичний семінар для посадових осіб групи кадрових сервісів служби по роботі з персоналом НГВУ “Полтаванафтогаз” ПАТ “Укрнафта” з питань порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці в разі входження в структуру підприємства нових підрозділів та зміни структури існуючих. 

Під час заходів спеціалістами роз’яснено загальні вимоги, а саме: атестація робочих місць за умовами праці проводиться на робочих місцях підприємств, установ та організацій, незалежно від форми власності, відповідно до вимог “Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці”, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 за № 442. Також присутніх ознайомлено з видами пільг та компенсацій, передбачених законодавством за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці, та за особливий характер праці та порядком їх надання.

Крім того, учасникам семінарів було доведено інновації у діючому законодавстві щодо внесення змін до Списків № 1 і 2, затверджених постановою КМУ від 04.07.2017 № 479, і введеними в дію 01.01.2018, та про зміни до постанови КМУ від 01.08.1992 р. № 442, а також наголошено на відповідність найменувань професій та посад як класифікатору професій так і назвам у  Списках № 1 і 2.  

Відповідальним особам було рекомендовано переглянути діючи на підприємствах атестації робочих місць на відповідність чинному законодавству та провести первинні атестації на робочих місцях, професії та посади, яких вперше внесені до Списків.

Наприкінці семінарів його учасники мали змогу поспілкуватися, обмінятися досвідом та поставити питання фахівцям Держпраці.