Фахівці полтавського Управління Держпраці провели семінар-практикум для спеціалістів з охорони праці та матеріального забезпечення працівників ПАТ “Кременчуцький завод дорожніх машин”

Головною темою обговорення стали вимоги законодавства України до засобів індивідуального захисту, спеціального одягу та спеціального взуття, якими роботодавець повинен безоплатно забезпечити працівників. Захід організовано спільними зусиллями начальників відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Віталія Гринюка та відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Іриною Зоріною, а також головних державних інспекторів Управління Держпраці у Полтавській області.

 Під час семінару-практикуму фахівцями Держпраці було зосереджено увагу присутніх та обговорено такі  питання:

  • загальні вимоги до нехарчової продукції Законів України “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції”, “Про загальну безпечність нехарчової продукції”;
  • вимоги до придбання, порядку видачі та зберігання засобів індивідуального захисту, передбачених Положенням про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затвердженим наказом Держгірпромнагляду від 24.03.2008р. № 53;
  • вимоги Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою КМУ від 27.08.2008р. № 761.

Крім того, на представлених екземплярах засобів індивідуального захисту присутнім було наглядно продемонстровано вимоги та типові порушення законодавства України.

Наприкінці обговорення спеціалісти підприємства мали змогу поспілкуватися з фахівцями Держпраці та отримати відповіді на проблемні питання, що виникають під час здійснення їх посадових обов’язків.