Полтавські фахівці Держпраці консультують роботодавців з питань проведення атестації робочих місць за умовами праці та надання пільг і компенсацій за роботу в несприятливих умовах праці

У січні поточного року фахівцями Управління Держпраці у Полтавській області проведено інформаційно-консультативні семінари з працівниками установ та підприємств області (заклади охорони здоров’я, ТОВ “Фірма Заря”, ПП “Кременчукгумотехніка”, ТОВ “Літіз” тощо) з питань дотримання роботодавцями вимог порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці та надання пільг і компенсацій за роботу в несприятливих умовах праці.

Під час заходів посадові особи Управління доводили присутнім останні зміни у законодавстві що стосуються проведення атестації робочих місць за умовами праці та визначення права працівників на пільгове пенсійне забезпечення. Надавалися роз’яснення щодо повноважень атестаційної комісії та формування її складу, проводився аналіз проблемних питань при визначенні працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці.

У рамках інформаційних семінарів також фахівцями Управління розглянуто з представниками роботодавців питання щодо приведення назв професій та посад у відповідність до Національного класифікатору України ДК 003:2010 та виконуваним роботам. Під час заходів наголошено про відповідальність роботодавців за порушення вимог чинного законодавства.

За результатами обговорення присутнім рекомендовано додержуватися норм законодавства при проведенні атестації робочих місць та наданні пільг і компенсацій за її результатами. А наприкінці семінарів його учасники мали змогу поспілкуватися та поставити запитання фахівцям Держпраці.

Інформаційно- роз’яснювальна робота триває.