До нас запитання: Чи можна ввести до штатного розпису посаду “водій кари”, якої немає у Класифікаторі професій?

Відповідає старший інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Тетяна Островська:

Оскільки професійна назва роботи “водій кари” у Національному класифікаторі України ДК 003:2010 “Класифікатор професій”, затвердженому наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (далі — КП), не передбачена, а згідно з пунктом 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом міністерств праці, юстиції і соціального захисту населення України від 29.07.93 р. № 58 (із змінами, внесеними наказом  міністерств праці і юстиції  України від  26.03.96 р. № 29,  наказом  міністерств праці і юстиції  України від 08.06.2001 р. № 259/34/5), записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників і службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у КП, то вводити  таку назву  до штатного розпису не можна. Тобто, для назви “водій кари” необхідно знайти у КП відповідник.

Для навантаження, розвантаження та перевезення вантажів на промислових підприємствах, складах, базах, залізничних станціях, у портах застовуються компактні транспортні засоби –  електро- та автовізки різних систем, в тому числі обладнані підйомними платформами та кранами. Вони також можуть називатися  або “підлоговий транспорт”, або “автокар”, “електрокар”.

У КП передбачається професійна назва роботи “Водій електро- та автовізка” з кодом КП 8334.

Кваліфікаційні характеристики та перелік основних робіт,  які  властиві для професії водій електро- та автовізка, є у випусках ДКХП:

1 — “Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності” (затверджений наказом Мінсоцполітики від 29.12.2004 № 336);

87 — “Житлово-комунальне господарство населених пунктів” (затверджений наказом Держкомбуду від 14.06.1999 № 144 із змінами).

Застосування цієї посади не обмежене певними галузями. Її може впровадити будь-яке підприємство. Саме цю посаду доцільно включити до штатного розпису.