Студенти Кременчуцького національного університету ім. М.Остроградського відвідали Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат

Екскурсію для майбутніх спеціалістів з охорони праці на одне з найпотужніших підприємств Полтавщини організували фахівці обласного Управління Держпраці. Вже не перший рік кременчуцькі студенти запрошуються на провідні підприємства регіону, де мають можливість ознайомитися з виробничими процесами і системою охорони праці. 

Візит на ПАТ “Полтавський ГЗК” розпочався з проведення інструктажу з техніки безпеки та правил поведінки на об’єктах підвищеної небезпеки. Студенти відвідали оглядовий майданчик кар’єру, де мали змогу побачити масштаби родовища і процес видобутку залізної руди. Фахівці комбінату детально розповіли гостям послідовность видобутку корисних копалин та прочитали лекцію з безпечного ведення робіт.

Під час бесіди зі студентською молоддю лектори розповіли, якою має бути безпечна поведінка у професійній діяльності, від яких чинників вона залежить, що таке мотивація до безпечної поведінки на виробництві і яка роль гігієни праці, обговорили питання формування культури охорони праці майбутніх працівників, їх активну життєву позицію щодо власної безпеки, усвідомлення обов’язкового дотримання правил безпеки на виробництві тощо.

Далі свою допитливість майбутні інженери з охорони праці задовольнили, відвідавши музей Полтавського ГЗК з його багаторічною історією розвитку та проглянувши фільм про найбільшого українського експортера залізорудних котунів до Європи. 

Зустрічі фахівців Держпраці з молодіжною аудиторією входять вже у постійну практику. “Проведення таких заходів, – переконаний начальник Управління Держпраці у Полтавській області Сергій Щербак, – це, перш за все, потужна комунікація. Молодь є найактивнішою категорією, яка прагне жити у цивілізованому суспільстві, тому питання гідної праці, вона прагне перевести з теоретичної площини в практичну. І це нас єднає”.