Полтавські фахівці Держпраці провели семінар “Атестація робочих місць за умовами праці. Порядок надання пільг та компенсацій працівникам за роботу зі шкідливими умовами праці та за особливий характер праці”

Семінар пройшов на базі Полтавської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості. Мета заходу – регулювання відносин між роботодавцем та працівниками у галузі реалізації прав на здорові і безпечні умови праці, уникнення порушень законодавства про працю під час надання працівникам пільг та компенсацій.

У роботі семінару взяли участь представники 17 полтавських підприємств. Під час зустрічі учасниками було розглянуто питання щодо порядку проведення атестації робочих умов за умовами праці, надання працівникам пільг і компенсацій за її результатами, ознайомлено присутніх з інноваціями у діючому законодавстві щодо визначення права на пільгові пенсії за Списками № 1 і 2, затвердженими постановою КМУ від 04.07.2017 № 479, та про зміни до постанови КМУ від 01.08.1992 р. № 442. Також фахівці Держпраці наголосили слухачам на дисциплінарній, адміністративній та фінансовій відповідальності роботодавців за порушення вимог законодавства про працю.

Наприкінці семінару його учасники мали змогу поспілкуватися, поставити запитання спеціалістам, обговорити проблеми та винести свої пропозиції по визначеній темі. З огляду на великий обсяг інформації та необхідність обговорення актуальних питань, фахівці Держпраці  гарантують роботодавцям систематичне надання роз’яснень та рекомендацій.