Управління Держпраці у Полтавській області інформує

На запит Управління Держпраці у Полтавській області щодо правомірності застосування позиції «молодші спеціалісти з медичною освітою рентгенівських відділень (кабінетів)» Списку № 1 розділу ХІХ «Охорона здоров’я» на робочих місцях рентгенолаборантів, зайнятих в рентгенівських відділеннях (кабінетах) Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики листом  від 18.01.2017 р. № 111/0/101-17/283 надав відповідь наступного характеру:

Згідно  розділу ХІХ «Охорона здоров’я» Списку № 1 право на відповідну пенсію мають молодші спеціалісти з медичною освітою рентгенівських відділень (кабінетів).

Оскільки відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України  № 742 «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» від 23.11.2007 р. № 742 посада «рентгенолаборант» віднесена до молодших спеціалістів з медичною освітою, вищезазначену позицію Списку № 1 може бути поширено на рентгенолаборантів у разі їх зайнятості повний робочий день на роботах і в умовах, передбачених цією позицією Списку, що має бути підтверджено результатами атестації робочих місць за умовами праці.