Управління Держпраці у Полтавській області нагадує про необхідність посилення заходів безпеки під час проведення газонебезпечних робіт

Літня спека – період посиленої уваги при виконанні газонебезпечних робіт. Підвищення температури атмосферного повітря є фактором, що сприяє більш інтенсивному виділенню небезпечних газів на об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства. Це, у свою чергу, збільшує ризик отруєння ними працівників під час проведення газонебезпечних робіт, пов’язаних з оглядом, чищенням, ремонтом, розгерметизацією технологічного устаткування, комунікацій, у тому числі роботи всередині ємностей (колекторів, тунелів, колодязів, приямків).

На підприємстві має бути розроблена Інструкція з охорони праці щодо організації та безпечного проведення газонебезпечних робіт. В інструкції необхідно визначити систему контролю під час проведення газонебезпечних робіт та форму участі в них служби охорони праці. Недотримання вимог основних нормативних документів, що регулюють питання проведення газонебезпечних робіт (НПАОП 41.0-1.01-79 «Правила техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених місць» і НПАОП 0.00-5.11-85 «Типова інструкція з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт»), призводить до виникнення аварійних ситуацій, втрати людського здоров’я та життя.

З метою запобігання виникненню аварійних ситуацій під час експлуатації водопровідно-каналізаційного господарства, Управління Держпраці у Полтавській області нагадує про необхідність посилення заходів безпеки під час проведення газонебезпечних робіт.

У період підвищення температури атмосферного повітря роботодавці зобов’язані не лише посилювати контроль за виконанням газонебезпечних робіт та робіт в замкнутих просторах, а й забезпечувати належні умови праці працівникам, а саме:

  • обмежити виконання робіт підвищеної небезпеки;
  • провести позаплановий інструктаж з працівниками щодо дотримання вимог безпечного ведення робіт та надання долікарської допомоги;
  • відкоригувати розпорядок робочого дня (запровадити ранній початок робочого дня і, відповідно його закінчення, зменшити тривалість робочих змін, збільшити обідню перерву);
  • забезпечити працівників питною водою;
  • доукомплектувати медичні аптечки на робочих місцях.

Особливу увагу рекомендується звернути на забезпечення робітників засобами індивідуального захисту та проведення робіт в колодязях під особистим контролем керівників чи спеціалістів підприємств.